flaga
 
 
   
   
<< POWRÓT
 
 

NAGRODY XXII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI LALKARSKIEJ


Nagrody Jury Profesjonalnego

  • Grand Prix
    /statuetka autorstwa Bronisława Krzysztofa oraz nagroda pieniężna/

    “Wiwisektor” Klaus Obermaier & Chris Haring (Wiedeń, Austria)

  • Nagroda za reżyserię
    /nagroda pieniężna ufundowana przez Zakłady Tłuszczowe „Bielmar” Sp. z o.o. w Bielsku-Białej/

    Tomáš Dvořák – za reżyserię spektaklu „Przystojny strażak, czyli pożar Teatru Narodowego” (Naivní divadlo Liberec – Liberec, Czechy)

  • Nagroda za kreację aktorską
    /nagroda pieniężna ufundowana przez Telefonię Dialog S.A z siedzibą we Wrocławiu/

    Richard Bradshaw za spektakl „Cienie Bradshawa” (Living Dodo Puppets – Bowral, Australia)
     
  • Nagroda za nowatorską formę teatralną
    /nagroda pieniężna ufundowana przez ASK POLAND Sp. z o.o. w Bielsku-Białej/

    Vanessa Valk, Frank Soehnle – za spektakl „Sama w kąpieli. Sekret błękitu” (Compagnie Vanessa Valk – Stuttgart, Niemcy) 


 

Nagroda Młodych Krytyków
/nagroda pieniężna ufunduwana przez przedsiębiorstwo ANGA Uszczelnienie Mechaniczne Sp. z o.o. w Kozach/

„Wiwisektor” Klaus Obermaier & Chris Haring (Wiedeń, Austria)

 


Nagroda Jury Dziecięcego
/nagroda pieniężna ufundowana przez ENION S.A Oddział w Bielsku-Białej/

„Cienie Bradshawa” Living Dodo Puppets (Bowral, Australia)

 

Ponadto

Dyplom Polskiego Ośrodka Lalkarskiego otrzymał Neville Tranter – Stuffed Puppet Theatre (Amstelveen, Holandia) za mistrzostwo animacji w przedstawieniu „Wampir”

 


Jury Profesjonalne: Hanna Baltyn, Ida Hlediková, Tadeusz Kornaś, Alexander A. Łabiniec, Petr Nosálek

Jury Młodych Krytyków: Marta Łacheta (Uniwersytet Wrocławski), Ewa Maciorowska (Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu), Joanna Mikulska (Uniwersytet Warszawski), Anna Ochman (Uniwersytet Jagielloński), Bartłomiej Miernik (Akademia Teatralna w Warszawie)

Jury Dziecięce: Iza Chrobot, Aneta Gaj, Renata Rączka, Anna Sularczyk, Jacek Zieliński,
opieka Marii Schejbal – Teatr Grodzki