OGŁASZAMY KONKURS NA RECENZJĘ

Teatr Lalek Banialuka ogłasza konkurs na recenzję
z przedstawienia "Zielona Gęś".

 

więcej

DO TEATRU


 


365 powodów, by wybrać się do teatru!

 

Pierwszy wspólny wirtualny afisz dla wydarzeń teatralnych w regionie.

Dla widzów stworzono portal www.doteatru.info

 

więcej


 

 

IKARY 2016 rozdane!


W sobotę, 14 stycznia w Bielskim Centrum Kultury, po raz 24. zostały wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki „Ikar”.

Aktorzy Teatru Lalek Banialuka również zostali wyróżnieni - nominacje otrzymali: Maria Byrska i Ziemowit Ptaszkowski.

 

Nominację za  wybitną dotychczasową działalność otrzymała Maria Byrska – aktorka związana z Banialuka od 1979 roku. W tym czasie zagrała w blisko 40 przedstawieniach, kierowanych zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych. W ostatniej dekadzie jej dorobek wzbogaciły role m.in. w spektaklach „Calineczka” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza, „Gwiazda” w reżyserii Bogusława Kierca oraz w przedstawieniach wyreżyserowanych przez Pawła Aignera: „Ballady i romanse”, „Pierścień i róża” oraz „Zielona Gęś”. Od wielu lat prowadzi lekcje teatralne przybliżające historię i kulisy teatru. Jej wszechstronny warsztat aktorski i umiejętność wcielania się w role zarówno w planie żywym jak i lalkowym oraz niestygnący temperament sprawiają, że jest aktorką rozpoznawaną i lubianą.


Nominację za szczególne osiągnięcia w roku 2016 otrzymał Ziemowit Ptaszkowski za role: Czarodzieja w spektaklu „Chłopiec z gwiazd” Oscara Wilda w reżyserii Olega Żugżdy oraz Konferansjera/Dyrektora w przedstawieniu „Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reżyserii Pawła Aignera. Na szczególną uwagę zasługuje jego kreacja w spektaklu „Zielona Gęś”, gdzie zademonstrował rozpiętość warsztatu aktorskiego: umiejętności interpretacyjne, wokalne, improwizacyjne, kabaretowe i taneczne, a jednocześnie umiejętność gry w zespole.

 
Aktorzy na zdjęciach z przedstawienia "Zielona Gęś" Gałczyńskiego w reżyserii Pawła Aignera. Spektakl można zobaczyć na scenie Banialuki w lutym. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!

Więcej o laureatach na stronie: http://um.bielsko.pl/aktualnosc-4928-nagrody_prezydenta_miasta_bielska.html

 


 

Jeszcze w styczniu na afiszu:

 

Chłopiec z gwiazd   (od 7 lat)

 

Kopciuszek   (od 3 lat)

 

Trzy Świnki czyli magia teatru  (od 3 lat)

 

 

 R E P E R T U A R


Najbliższe przedstawienia:


18-01-2017
godz.: 09:00
Duża Scena
CHŁOPIEC Z GWIAZD
18-01-2017
godz.: 11:00
Duża Scena
CHŁOPIEC Z GWIAZD
22-01-2017
godz.: 11:00
Scena na Piętrze
TRZY ŚWINKI CZYLI MAGIA TEATRU
22-01-2017
godz.: 16:00
Scena na Piętrze
TRZY ŚWINKI CZYLI MAGIA TEATRU
powrót »

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

 

 

 

  

  Wirtualne panoramy

TEATR FINANSOWANY Z BUDŻETU

MIASTA BIELSKA-BIAŁEJ

 


Informujemy, że Teatr Lalek Banialuka został przyłączony do sieci szerokopasmowej w ramach projektu pn.: „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej”

"Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby"                                                                                                                                        więcej


 

Zapisz się do naszej listy mailingowej i bądź informowany o nowościach.