Aktualności

E-WITRYNA I NOWA KOMUNIKACJA WIZUALNA

15 / 12 / 2020

Rok 2020 zapowiadał się w Banialuce znakomicie. XXIX edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej miała zaprezentować naszej publiczności najciekawsze wydarzenia artystyczne ostatnich dwóch lat z kraju i zza granicy. Mieliśmy poczuć siłę i ekspresję teatru, który nie zna granic – teatru sztuki lalkarskiej. Jednak z  powodu globalnej epidemii, festiwal najpierw przełożono na jesień, by w rezultacie odwołać to wyczekiwane przez Bielszczan i środowisko lalkarskie wydarzenie.

W związku z odwołaniem festiwalu byliśmy zobligowani do zwrotu wszystkich środków finansowych, które otrzymaliśmy w ramach dotacji i wsparcia sponsorskiego. Wykorzystaliśmy jednak możliwość aplikowania w programie ogłoszonym przez Ministerstwo Kultury i w ramach zadania dodatkowego uruchomionego dla instytucji, które nie były wstanie z powodu pandemii zrealizować w pełni pierwotnego wniosku realizujemy budowę dwóch nowoczesnych stron internetowych (dla teatru i dla festiwalu).

Dwie całkiem nowe strony internetowe, realizowane w ramach projektu „e-witryna. Artystyczne okno na świat”, będą szansą na bogate relacjonowanie działalności artystycznej teatru oraz przygotowań i przebiegu festiwalu. Pozwolą budować oraz cyfrowo udostępniać coraz bogatsze archiwum artystyczne, zarówno widzom, jak
i osobom zawodowo zajmujących się sztuką. Nowoczesne strony internetowe Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej oraz Teatru Lalek Banialuka, będą platformami prezentacji dokonań artystycznych i działań edukacyjnych. Pozwolą na pełne relacjonowanie procesów twórczych w teatrze, efektów w postaci premier oraz przygotowań i przebiegu festiwalu. Chcąc skutecznie realizować nasze cele statutowe, musimy konkurować z dziesiątkami wydarzeń komercyjnych. Konieczne zatem było stworzenie narzędzi w postaci nowoczesnych stron internetowych festiwalu i teatru oraz zbudowanie spójnej komunikacji wizualnej, promującej obie te marki oraz sztukę wysoką. W ramach komunikacji z widzem są opracowane m.in. slogan teatru - nasza myśl przewodnia i wartość jaką niesiemy dla świata, odpowiednia kolorystyka, typografia, wzorce materiałów wizualnych zarówno w zastosowaniu wirtualnym jak i materialnym.

Liczymy na to, że realizacja zadania pn. „e-witryna. Artystyczne okno na świat” w znaczący sposób pomoże nam w odbudowaniu utraconej na skutek pandemii widowni.

Wraz z Nowym Rokiem zapraszamy wszystkich naszych widzów do wirtualnych odwiedzin naszego Teatru!

Szczegóły dotyczące nowych stron internetowych będą systematycznie publikowane na profilu społecznościowym teatru oraz starej stronie internetowej w zakładce aktualności.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.