Aktualności

CZYTANIE PERFORMATYWNE

19 / 11 / 2021

W niedzielę 21 listopada o 18:00 na Scenie na Piętrze Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej odbędzie się czytanie performatywne dramatu Artura Pałygi „Zakazane dzieci – opowieść korczakowska” w reżyserii Anny Augustynowicz.

Czytanie performatywne ukazuje „brzmienie duszy” aktora bez kostiumu, bez otoczki postaci. Mówimy jak ludzie, i o ludziach. O dzieciach, które są światłem świata, prawdą o nas samych. O dzieciach, które nosimy także w sobie. Bo każdy z nas jest dzieckiem, tak samo jak każdy z nas jest Korczakiem. Gdzie Korczak byłby dziś? Gdzie jesteśmy my? Gdzie są dzieci i na jakie traktowanie zasługują?

Po czytaniu odbędzie się dyskusja z twórcami, której gościem specjalnym będzie Barbara Sochal – Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka a moderatorem – Janusz Legoń.

Wydarzenie będzie tłumaczył pan Maciej Pilecki – tłumacz języka migowego.

21 listopada 2021 
godz. 18:00 – Scena na Piętrze Teatru Lalek Banialuka.

autor dramatu Artur Pałyga
reżyseria Anna Augustynowicz
muzyka Jacek Wierzchowski

obsada: Małgorzata Bulska, Dominika Kaczmarek, Magdalena Obidowska, Katarzyna Pohl, Marta Popławska, Lucyna Sypniewska, Dagmara Włoszek-Rabska Władysław Aniszewski, Konrad Ignatowski, Włodzimierz Pohl, Ziemowit Ptaszkowski, Radosław Sadowski, Tomasz Sylwestrzak, Ryszard Sypniewski, Piotr Tomaszewski

muzycy Marcin Żupański – klarnety, Michał Koziński – wiolonczela

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Partnerami projektu są: Polskie Stowarzyszenie im. Janusza KorczakaMuzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944), Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej

Patronat medialny: Dziennik Teatralny, Telewizja Katowice, Radio Katowice, Kronika Beskidzka, Beskidzka 24

 

 

MKDNiS

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.