2019-02-15
PCHŁA U PREZYDENTA I...

 

PCHŁA U PREZYDENTA...

 

Jan Brzechwa jest niekwestionowanym mistrzem literatury dziecięcej. Stworzeni  przez niego bohaterowie od wielu lat budzą sympatię najmłodszych widzów. „Pchła Szachrajka” jest wśród nich oczywistą, samozwańczą gwiazdą. Jej nieokiełznany temperament i brawura podbija serca najmłodszych czytelników. Teraz rozgościła się nie tylko na scenie Teatru Lalek Banialuka, ale i w przestrzeni miasta Bielska-Białej odwiedzając nawet Prezydenta Miasta...

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wyjątkowych miejsc, które odwiedziła przed premierą nasza ciekawska Pchła Szachrajka :)

 


 


Wizyta u Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego (fot. Marek Ziarko)

 

 


 

Pchła przejmuje stery kolejki górskiej!

ZIAD. Kolej Linowa na Szyndzielni (fot. Marek Ziarko)

 

 


 

Pchła za kierownica miejskich autobusów!

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej (fot. Marek Ziarko)

 

 


 

Na kilka dni przed premierą Pchła zniknęła. W odnalezieniu Szachrajki pomogły służby policyjne.  

Na zdjęciu Pchła i I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku Białej młodszy inspektor Krzysztof Gałuszka oraz aspirant sztabowy Roman Szybiak z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Bielsku-Białej (fot. Marek Ziarko)​

 

WIĘCEJ O  POSZUKIWANIACH PCHŁY PRZECZYTASZ TUTAJ  

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.