2019-02-25
PREMIERA PCHŁY SZACHRAJKI

 

NOWA GWIAZDA BANIALUKI :)

 

24 lutego odbyła się premiera przedstawienia "Pchła Szachrajka" w reżyserii Lucyny Sypniewskiej. Jan Brzechwa jest niekwestionowanym mistrzem literatury dziecięcej. Stworzeni  przez niego bohaterowie od wielu lat budzą sympatię najmłodszych widzów. „Pchła Szachrajka” jest wśród nich oczywistą, samozwańczą gwiazdą. Jej nieokiełznany temperament i brawura podbiła serca najmłodszych czytelników. Teraz rozgościła się na scenie Teatru Lalek Banialuka bawiąc najmłodszą publiczność i nie pozwalając na ani chwilę nudy.

W żywiołowej i kolorowej inscenizacji skierowanej do najmłodszych widzów zilustrowane zostały zabawne perypetie małej bohaterki. Twórcy przedstawienia wykreowali sympatyczne, ciepłe i kolorowe postacie, które w dowcipny i przystępny sposób opowiadają losy sprytnej Pchły.

Premierze towarzyszyła niecodzienna akcja promocyjna. Pchła opusciła mury teatru i postanowiła zwiedzić miasto. Gdzie udała się sprytna mała Pchła Szachrajka można zobaczyć w linku poniżej:

PCHŁA ZWIEDZA BIELSKO

 

Co za psoty i gałgaństwa! Brawurowa Pchła Szachrajka w Banialuce pisze Marcin Kałuski w Regionalnym Portalu Informacyjnym "beskidzka24"

"Po tym, gdy w Bielsku-Białej narobiła niebywałego zamieszania, po czym w tajemniczych okolicznościach zaginęła, w końcu postawiła nogę na deskach bielskiej Banialuki. Premiera „Pchły Szachrajki” pokazała, że bielska adaptacja dzieła Jana Brzechwy może być hitem wśród najmłodszej widowni."

 

CAŁY ARTYKUŁ

 


 

Zaprazamy do fotorelacji z premiery (fot. 1,2,9,10,11,12 - Marek Ziarko, fot.3,4, 5,6,7,8 - Agnieszka Morcinek)

 

 

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.