2019-04-02
"ZŁOTA MASKA" dla Krzysztofa Maciejowskiego

 

"ZŁOTA MASKA" DLA KRZYSZTOFA MACIEJOWSKIEGO!

 

W kategorii NAGRODA SPECJALNA tegoroczna "ZŁOTA MASKA" została przyznana KRZYSZTOFOWI MACIEJOWSKIEMU za muzykę do spektaklu „ORESTEJA?” na motywach Ajschylosa w reżyserii François Lazaro, Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej w koprodukcji z Clastic Théâtre (Francja) oraz za muzykę do spektaklu „CIAŁO BAMBINA” Zuzanny Bojdy w reżyserii Agaty Puszcz w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

 

 „Kultura jest jednym z priorytetów władz regionu, dlatego cieszę się, że teatry w województwie śląskim są w dobrej formie, o czym świadczy wysoki poziom artystyczny spektakli. Wszystkim ludziom teatru z okazji ich święta składam serdeczne życzenia pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, prosząc jednocześnie o wiele magicznych chwil, jakie daje kontakt ze sztuką i bezpośredni przekaz emocji płynących ze sceny. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i mam nadzieję, że ta nagroda będzie wyróżnieniem, ale i motywacją do dalszej pracy” – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

 

O laureatach tegorocznej edycji Nagrody Teatralnej „Złota Maska” można przeczytać TUTAJ

 

GRATULUJEMY WSZYTKIM NAGRODZONYM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

 


 

(fot.1 - udostępniona przez Krzysztofa Maciejowskiego, fot .2 - Nagroda Teatralna "Złota Maska" / fot. arch BP Tomasz Żak)

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Projekt Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru
dofinansowano ze środków Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.