2019-04-25
DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE

    
"GROSZE GRAJĄ ROLĘ" 

 

BILET ZA 350 GROSZY NA PRZEDSTAWIENIE  "TUWIM I..." W REŻYSERII PAWŁA AIGNERA

 

Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Lalek Banialuka!

 

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie po raz piąty. Pomysł DTP zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Teatr Lalek Banialuka po raz kolejny weźmie udział w majowej akcji biletu „za grosze” prezentując przedstawienie „Tuwim i..” w reżyserii Pawła Aignera.

Specjalny pokaz przedstawienia odbędzie się 18 maja o 16.00. Bilety na to wydarzenie będzie można kupić tego samego dnia od godziny 9.00 w kasie Teatru Lalek Banialuka (maksymalnie 4 bilety).

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 350 groszy (3,5 zł).

 

W POLSCE DZIAŁA SIEĆ 121 TEATRÓW PUBLICZNYCH, CO JEST ZJAWISKIEM WYJĄTKOWYM W SKALI ŚWIATOWEJ. TEATRY DZIAŁAJĄ LOKALNIE, ALE ICH ODDZIAŁYWANIE WYKRACZA PONAD LOKALNOŚĆ.

 

Więcej o akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” możesz przeczytać TUTAJ

 
 

 

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „Bilet do teatru za 350 groszy” finansowana jest z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


 

 


 

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.