2019-09-20
PREMIERA ROBINSONA

 

"ROBINSON" NOWE PRZEDSTAWIENIE W NASZYM TEATRZE!

 

Robinson Crusoe z utworu Daniela Defoe jest dzielnym, żądnym przygód żeglarzem, którego morze kieruje na bezludną wyspę. Bohater uczy się żyć na nowo, odkrywa ile ma siły i odwagi. Jednak myśl o powrocie do cywilizacji wciąż mu towarzyszy i dlatego wciąż podejmuje próby wydostania się z wyspy.

Bohater naszego spektaklu również znalazł się na bezludnej wyspie, ale nie podczas prawdziwego sztormu lecz przez chorobę, w wyniku której zapadł w sen. Dzięki potędze wyobraźni przenosi się na kolorową wyspę. Spotyka tam zadziornego Kozła Barnabę, mówiącą ludzkim głosem Papugę Polly i oczywiście… Piętaszka. Jego wyspa zapełnia się egzotycznymi krabami, wielobarwnymi motylami i wreszcie świetlikami, które tak pięknie potrafią rozjaśnić noc. W chwilach gdy czuje się samotny i zagubiony mieszkańcy wyspy pocieszają go i pomagają mu oswoić strach. Robinson pragnie wyzdrowieć i powrócić do bliskich. Wysyła w świat komunikat: „S.O.S.! RATUNKU ROBINSON NA WYSPIE CHCE DO DOMU”. I jak to w bajkach bywa Robinson nie tylko odnajduje drogę do domu, ale i klucz do tego, jak cieszyć się z najprostszych, codziennych rzeczy. 

Każdy może się czasem poczuć jak Robinson, zwłaszcza kiedy jest smutny, samotny lub chory. Jednak z każdej wyspy można się wydostać i wrócić do domu. I o tym opowiada właśnie nasz spektakl.

Przedstawienie pełne jest magii i baśniowości. Niesamowitość bezludnej wyspy podkreśla piękna oprawa plastyczna oraz ciekawe lalki, maski i nastrojowa, tworzona również na żywo muzyka.

 

 

Najbliższe przedstawienia zagramy dla Państwa 22 września o godzinie 11:00 oraz 1,2,3, października o godzinie 9:00 i 11:00 i 6 października o 11:00.

ZAPRASZAMY!!!

 

 


fot. Agnieszka Morcinek

 


Plakat autorstwa Marka Czernka

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Projekt Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru
dofinansowano ze środków Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.