2019-09-23
20. ŚWIATOWY FESTIWAL TEATRÓW LALEK

 

„Oresteja?” Teatru Lalek Banialuka na 20. Światowym Festiwalu Teatrów Lalek
w Charleville-Mézières

 

W dniach 26 i 27 września Teatr Lalek Banialuka wystąpi trzykrotnie na 20. Światowym Festiwalu Teatrów Lalek w Charleville-Mézières we Francji. Zaproszenie do wzięcia udziału
w tym Festiwalu jest dla nas dużym wyróżnieniem. Zaprezentujemy spektakl „Oresteja?” na motywach Ajschylosa w reż. François’a Lazaro. Spektakl powstał we współpracy z Clastic Théâtre z Francji.

Światowy Festiwal Teatrów Lalek w Charleville-Mézières (Festival Mondiale de Théâtres de Marionnetes) potrwa od 20 do 29 września 2019 roku. Na 10 dni Charleville-Mézières  staje się stolicą światowego lalkarstwa. To niewątpliwie największy międzynarodowy festiwal teatrów lalek na świecie, podczas którego występują teatry z całej Europy i świata. Festiwal powstał w roku 1961. Nie ma takiej gwiazdy lalkarstwa, która nie wystąpiłaby dotąd
w Charleville-Mézières. Oprócz spektakli w salach odbywają się liczne widowiska plenerowe. Obecnie Festiwal jest biennale, podczas każdej edycji zapraszanych jest około 250 teatrów, które ogląda blisko 169 tys. widzów z całego świata. Obecni są też profesjonaliści: setki selekcjonerów, menadżerów i dyrektorów festiwali oraz krytycy z całego świata. Dyrektorem Festiwalu jest Anne-François Cabanis, a jego Prezydentem Jean-Pierre Lescot.

Na Festiwalu dawno nie gościł teatr z Polski, co czyni sukces Banialuki tym większym.

 


(fot. Agnieszka Morcinek)

 

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Projekt Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru
dofinansowano ze środków Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.