2019-10-10
"JESTEM AKI" W MIKOŁAJOWEJ ODSŁONIE

 

IMPREZA MIKOŁAJOWA W TEATRZE BANIALUKA

 

Jak co roku na początku grudnia zapraszamy na Imprezę Mikołajową w Teatrze Banialuka.

4 grudnia (w środę) o godz. 17:00 oraz 6 grudnia (w piątek) o godz. 18:00 zagramy najnowszy premierowy spektakl „Jestem Aki” na podstawie książki Doroty Kassjanowicz w adaptacji i reżyserii Bartosza Kurowskiego.

Po spektaklu Widzowie spotkają się z Aniołem i Diabłem, a następnie Święty Mikołaj rozda im prezenty. Całości towarzyszyć będzie wykreowana w Teatrze świąteczna atmosfera.

Bilety na Imprezę Mikołajową wciąż w sprzedaży. Prosimy o kontakt z Impresariatem Teatru: tel. 33 815 09 15; e-mail: impresariat@banialuka.pl

Polska prapremiera „Jestem Aki” odbędzie się 24 listopada 2019. To pełne ciepła i humoru przedstawienie o wkraczaniu dziecka w świat dorosłych. Aki to owad, któremu rodzice nadali t-AKI-e imię, bo przecież skąd mogli wiedzieć czy będzie „TAKI, czy może TAKI”. Pragnęli, by sam odkrył kim jest i w tym celu pozwolili mu wyruszyć w samodzielną podróż. W przedstawieniu najważniejszy jest motyw drogi i kolejne spotkania Akiego z mieszkańcami lasu. Poznając innych, bohater poznaje siebie. Podróż przez las, tak fascynująca dla Akiego, będzie równie fascynująca dla Widzów i to nie tylko dzięki kolejnym niesamowitym spotkaniom. Spektakl pełen jest dowcipnych, wartkich dialogów i celnych puent. Przyjazną atmosferę lasu i jego mieszkańców tworzą pomysłowe lalki i maski, a całość urozmaicają łatwo wpadające w ucho piosenki.

Zapraszamy!

 


fot. Marek Ziarko

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Projekt Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru
dofinansowano ze środków Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.