2019-10-17
TEATR NA ZDROWIE!

 

Banialuka – Teatr na zdrowie!

 

Odwiedziliśmy dzieci w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej.  Dzieciom i młodzieży złożyli wyjątkową wizytę Dyrektor Teatru Jacek Popławski i aktorzy: Dominika Kaczmarek, Dagmara Włoszek, Konrad Ignatowski, Ziemowit Ptaszkowski i Radosław Sadowski. Artyści opowiedzieli o najnowszej premierze „Robinson” na motywach utworu Daniela Defoe w reżyserii Marka Zákostelecký’ego. Rozmawialiśmy o książkowym Robinsonie Crusoe, o tym jaki jest w naszej interpretacji. Przeczytaliśmy fragmenty „Robinsona”, była też możliwość obejrzenia i dotknięcia lalek oraz elementów kostiumów z przedstawienia.

 

Wizyta w Szpitalu na Oddziale Dziennym i Całodobowym Psychiatrii dla Dzieci Młodzieży miała miejsce 11 października, dzień po Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego, który obchodzony jest 10 października. Artystów Teatru Banialuka przywitała Doktor Sabina Micorek – Ordynator Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. W podziękowaniu za tą niesamowitą atrakcję Pacjenci obdarowali artystów piękną, własnoręcznie wykonaną jesienną laurką.  A my podarowaliśmy im wiele uśmiechów i niezapomnianych chwil. To było naprawdę wyjątkowe spotkanie.

 


 

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Projekt Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru
dofinansowano ze środków Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.