2019-11-22
JESTEM AKI PRAPREMIERA

 

PRAPREMIERA W TEATRZE LALEK BANIALUKA

 

W najbliższą niedzielę odbędzie się prapremiera przedstawienia Jestem Aki na podstawie książki Doroty Kassjanowicz w reżyserii Bartosza Kurowskiego. Jest to pełne ciepła i humoru przedstawienie o wkraczaniu dziecka w świat dorosłych. Aki to owad, któremu rodzice nadali t-AKI-e imię, bo przecież skąd mogli wiedzieć, czy będzie „TAKI, czy może TAKI”. Pragnęli, by sam odkrył kim jest i w tym celu pozwolili mu wyruszyć w samodzielną podróż.

W przedstawieniu najważniejszy będzie motyw drogi i kolejne spotkania Akiego z mieszkańcami lasu,
w trakcie których odważny owad pozna różnorodność świata oraz zastanowi się kim i jakim chce być w przyszłości. Poznając innych, pozna siebie.

Podróż przez las, będzie fascynująca dla Akiego oraz dla Widzów i to nie tylko dzięki kolejnym niesamowitym spotkaniom. Spektakl będzię pełen wartkich dialogów i mądrych puent. Przyjazną atmosferę lasu i jego mieszkańców stworzą lalki i maski (scenografia Klaudia Laszczyk) oraz nastrojowa muzyka autorstwa Łukasza Matuszyka.

Spektakl opowie o tym, że trzeba młodemu człowiekowi pozwolić samodzielnie odkrywać świat, bo tylko w ten sposób może się on dowiedzieć kim jest. Będzie to ciekawa, atrakcyjna, a zarazem pouczająca pozycja w repertuarze Teatru Banialuka, która młodemu widzowi pozwoli przeżyć wiele niesamowitych przygód, wiele się nauczyć, a dorosłemu zrozumieć świat dziecka i zobaczyć na nowo, ukazany w nieco satyrycznym świetle poplątany świat dorosłych.

Promocji przedstawienia towarzyszy zrealizowany w lasach beskidzkich film. Dziękujemy Pani Krystynie Czubównie za wykreowanie magicznej atmosfery naszego filmu barwą swojego głosu.

Zwiastun spektaklu można zobaczyć TUTAJ

W dniu premiery będzię można zakupić książki Doroty Kasjanowicz Jestem Aki. Sprzedaż książek organizuje wydawnictwo TASHKA.

 


Aki w naturalnym środowisku leśnym :)

 


Aki w obiektywie Dariusza Dudziaka

 


 

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.