2019-11-25
PREMIERA ZA NAMI!

 

FAMILIJNA PREMIERA W BANIALUCE

 

24 listopada odbyła się prapremiera spektaklu Jestem Aki Doroty Kassjanowicz w adaptacji i reżyserii Bartosza Kurowskiego. Aki to owad, któremu rodzice nadali t-AKI-e imię, bo przecież skąd mogli wiedzieć, czy będzie „TAKI, czy może TAKI”. Pragnęli, by sam odkrył kim jest i w tym celu pozwolili mu wyruszyć w samodzielną podróż. To ciekawa, atrakcyjna, a zarazem pouczająca pozycja w repertuarze Teatru Banialuka, która młodemu widzowi pozwoli przeżyć wiele niesamowitych przygód, wiele się nauczyć, a dorosłemu zrozumieć świat dziecka i zobaczyć na nowo, ukazany w nieco satyrycznym świetle poplątany świat dorosłych.

Prapremierze towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Spektakl powstał na podstawie książki, więc i książek nie mogło tego dnia w Teatrze zabraknąć. Niespodzianką dla gości było stoisko Wydawnictwa Tashka, oferujące oczywiście książkę Jestem Aki. Miłośnicy teatru mogli nabyć również pozycje autorek znanych im ze sztuk dla dzieci i młodzieży - Marty Guśniowskiej i Maliny Prześlugi. Swoją obecnością prapremierę uświetniła również autorka, pani Dorota Kassjanowicz. Była możliwość zdobycia autografu i rozmów.

Cieszy nas liczne grono widzów przybyłych tego dnia do Teatru Banialuka oraz pozytywne przyjęcie przez nich przedstawienia.

W dniu premiery przywitaliśmy również nowego artystę Teatru Banialuka, Adama Milewskiego - aktora, lalkarza, instrumentalistę, studenta Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, filia w Białymstoku. Gratulujemy udanego debiutu i życzymy kolejnych udanych ról w naszym Teatrze.

"Przedstawienie to idealna propozycja już dla trzylatków. Z uwagą i uśmiechem śledzą zmagania Akiego ze światem dorosłych, który – za sprawą swej młodzieńczej wrażliwości i szczerości – sam jest wspaniałym nauczycielem" pisze w swojej recenzji Marcin Kałuski z Regionalnego Portalu Informacyjnego beskidzka24. Całość recenzji możesz przeczytać TUTAJ.

Dziękujemy wszystkim twórcom naszego najnowszego przedstawienia za wspaniałą pracę i entuzjazm:

reżyseria Bartosz Kurowski
scenografia Klaudia Laszczyk
muzyka Łukasz Matuszyk

przygotowanie wokalne: Kasia Zaręba

aktorzy: Małgorzata Bulska, Magdalena Obidowska, Katarzyna Pohl, Władysław Aniszewski, Adam Milewski, Włodzimierz Pohl, Tomek Sylwestrzak, Ryszard Sypniewski

pracownie teatralne: Małgorzata Jankowska, Krysia Nikiel, Joanna Lisicka-Bogacz, Halina Piprek, Robert Marciniak, Grzegorz Sowa

światło i dźwięk: Krzysztof Byrski, Jarosław Handzlik

obsługa sceny: Sebastian Jeż

kierownik techniczny: Marek Ziarko


fot. Darek Dudziak

 


 

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.