2020-02-13
PREMIERA KSIĘŻNICZKI

 

NADCHODZI KOLEJNA PREMIERA

 

 

Tym razem do swojego magicznego świata zaprasza nas zaprzyjaźniony z bielską sceną Bogusław Kierc (twórca nagradzanych i cenionych przedstawień  „W beczce chowany” , „Antygona” i „Gwiazda”).

Jedna z najdziwniejszych, tajemnicza bajka Andersena o zmokłej przybłędzie, która mówi, że jest prawdziwą księżniczką. Dlaczego Stary Król, słysząc pukanie do Bramy Miasta, sam idzie otworzyć? A czemu wcześniej wybredny Książę, który bardzo chciał się ożenić z księżniczką, szuka daremnie Prawdziwej Księżniczki? Czym się różni Prawdziwa Księżniczka od innych księżniczek, które okazują się nie dość Prawdziwe? 

Ciekawe, czy dorośli pamiętają jeszcze starą książkę „Baśnie” Andersena z Królową Śniegu na okładce, z ilustracjami J. M. Szancera? Ten dreszcz emocji przy poznawaniu kolejnych historii, oglądaniu obrazków? Może leży gdzieś na półce w domu albo w bibliotece. Sprawdźcie. Tam jest nasza Księżniczka. A przede wszytkim przyjdzie do Teatru by zobaczyć najnowszą inscenizację mitrza wyjątkowej poetyki teatralnej.

Siedmioro aktorów, delikatna muzyka, barwna scenografia i oczywiście lalki - oto klucz do opowiedzenia tej historii. Chcemy, w poetycki sposób, zaciekawić i zauroczyć dzieci, uwolnić ich wyobraźnię i emocje. Subtelnie i konsekwentnie zaczarować wyjatkowo pięknymi lalkami oraz opowieścią o ludziach, górze materacy i o maleńkim ziarnku grochu.

 


 

Plakat autorstwa Beaty Tomczyk - scenografki przedstawienia

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Projekt Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru
dofinansowano ze środków Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.