2018-11-26
PREMIERA KRAWCA NITECZKI

25 listopada odbyła się premiera bajki Kornela Makuszyńskiego „Krawiec Niteczka” w reżyserii Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy. Opowieść o zwykłym bohaterze, którym mógłby być każdy. Ciepła i kolorowa opowieść dla najmłodszych przeniosła widzów do bajkowego świata utkanego z rozmaitych emocji przetkanego atrakcyjnymi piosenkami. Bajka została przyjęta gromkimi brawami wśród najmłodszych.

 

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKLE POPREMIEROWE!!!

 

„Krawiec Niteczka” jest niezwykle barwną, choć momentami przerażającą opowieścią, która przenosi widzów do bajkowego świata utkanego z rozmaitych emocji i zszytego atrakcyjnymi piosenkami. Przedświąteczna premiera spektaklu w Teatrze Lalek Banialuka jest tradycyjnie dedykowana najmłodszym widzom, jednak jej nowatorska forma przypadnie do gustu również dorosłym.

 

/Agnieszka Pollak-Olszowska, bielsko.biala.pl//fot. Darek Dudziak/

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.