2020-02-24
PREMIERA W BURZOWĄ NOC

 

PREMIERA W BURZOWĄ NOC​

 

Wczoraj nad Bielskiem-Białą szalała potężna burza. Podobnie jak w świecie stworzonym na naszej scenie przez nestora Teatru, Bogusława Kierca. To jeden z tych magicznych momentów, kiedy życie i sztuka przenikają się wzajemnie w najmniej oczekiwany sposób. Tak jak księżniczka zapukała do bram miasta, tak do Banialuki zapukały tłumy widzów, chcących ogrzać swoje serce przy jednej z najbardziej znanych bajek, na której wychowały się miliony ludzi  - Księżniczce na ziarnku grochu Hansa Christiana Andersena.  

Pełna pasji oraz młodzieńczej energii obsada aktorska, wraz ze wspaniałymi lalkami, stworzyła wydarzenie artystyczne, które wszyscy będą mile wspominać. Po obejrzeniu spektaklu z pewnością dla nikogo nie była już straszna wczorajsza zawierucha.

Zapraszamy na spektakl, a w oczekiwaniu na niego można obejrzeć zdjęcia z wczorajszego święta w Teatrze Lalek Banialuka. My natomiast zabieramy się za konstruowanie nowego świata, do którego już w kwietniu zabierzemy naszych młodych widzów podczas kolejnej premiery.

 


 

fot. Agnieszka Morcinek-Kliś

 


 

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.