2020-03-05
PREMIERA EDUKACYJNEGO HAPPENINGU "O! H2O"

 

„O! H2O” – happening edukacyjny”

 

 

W życiu są rzeczy, które bierzemy za pewnik. Jedną z takich rzeczy jest woda. Od dziecka uczymy się, że woda stanowi większość otaczającego nas świata: organizmów żywych, powierzchni ziemi, a we wszechświecie są planety, których oceany mają kilometry głębokości. Jest jeszcze jedna bardzo interesująca rzecz – od zarania dziejów ta sama woda krąży przez nasz świat – łączy przeszłość z przyszłością. Woda scala cały wszechświat jest częścią nas, zwierząt, roślin, naszej planety – powinna uzmysławiać nam harmonię jaka występuje w otaczającym nas świecie. Jednak jeśli zastanowimy się szerzej to tylko 3% tej wody jest pitnej. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że obecnie na ziemi żyje więcej ludzi niż przez całą historię ludzkości łącznie to zasoby, którymi dysponujemy są bardzo małe, dlatego powinniśmy ją bardzo szanować i uczyć tego nasze dzieci.

Firma Aqua S.A. wzięła na siebie odpowiedzialność propagowania wiedzy na temat wody – nie tylko podczas święta wody, ale codziennie. Ustanowiony przez ONZ światowy dzień wody jest wyśmienitą okazją do podjęcia szerszych działań. W tym roku – we współpracy z Teatrem Lalek Banialuka proponuje teatralne doświadczenie edukacyjno-artystyczne „O! H2O” skierowane do dzieci w wieku 7-10 lat.

Twórcą przedsięwzięcia zależy na jak największej imersji młodych widzów w doświadczenie. Już od samego początku będą aktywnymi uczestnikami wydarzenia. Zamierzeniem jest by dzieci stały się cząstkami wody i przeszły drogę, przez którą przechodzi woda pitna a następnie wpadną w wir przygód z Detektywem Kropelką. 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowym projekcie „O! H2O – happening edukacyjny” i rozmowach o wodzie – najcenniejszym skarbie, do którego każdy z nas powinien mieć dostęp – szczególnie w obliczach zmian klimatycznych i wyzwań które nas wszystkich w związku z tym czekają. Czy stać nas na to by żyć z wodą w harmonii?

 

Projekt powstał przy współpracy AQUA S.A. i Teatru Lalek Banialuka w ramach Światowych Dni Wody

 

scenariusz, reżyseria, koncepcja scenograficzna – Konrad Ignatowski, Radosław Sadowski, Dagmara Włoszek-Rabska, Dominika Kaczmarek

tekst piosenki „Jesteśmy kropelkami” – Konrad Ignatowski

tekst piosenki „Woda, czysta woda” – Przemysław Lipiński

muzyka – Przemysław Lipiński

efekty specjalne – Konrad Ignatowski, Radosław Sadowski

reżyseria i realizacja światła oraz dźwięku – Przemysław Lipiński

występują – Dominika Kaczmarek, Dagmara Włoszek-Rabska, Konrad Ignatowski, Radosław Sadowski

wykonanie scenografii – Małgorzata Jankowska, Krystyna Nikiel, Joanna Lisicka-Bogacz, Halina Piprek, Grzegorz Sowa

pokaz premierowy: 20 marca 2020, godzina 17:00
pokazy dodatkowe: 21 marca 2020, godzina 14:00 i 17:00

WSTĘP BEZPŁATNY, OBOWIĄZUJĄ WEJŚCIÓWKI

Rezerwacja i odbiór wejściówek w Teatrze Lalek Banialuka:
KASA:
od pn. do pt. w godz. 8:00 -16:00
w nd. w godz. 9:00 -12:00
tel. +48 33 8150915
IMPRESARIAT:
od pn. do pt. w godz. 8:00 -16:00
tel. +48 33 8150915


 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.