2020-03-06
Piotr Pająk - ZWYCIĘZCĄ KONKURSU!

 

PIOTR PAJĄK ZWYCIĘZCĄ KONKURSU NA IDENTYFIKACJĘ WIZUALNĄ MFSL!

 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej to ponad pół wieku konsekwentnej budowy renomy nie tylko w regionie, ale na całym świecie. W każdym zakątku globu – wśród lalkarzy – Bielsko-Biała kojarzone jest z Teatrem Lalek Banialuka i organizowanym festiwalem, który uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie.

Od pierwszej edycji Festiwalu świat się zmienił – kilka krajów, które gościły u nas już nie istnieje (Czechosłowacja, ZSRR, Jugosławia etc.), oczekiwania społeczności się zmieniły, konkurencja wśród dostępnych rozrywek jest nieporównywalnie większa,  ale najbardziej zmienił się sposób komunikowania. Wraz z układaniem strategii rozwoju Festiwalu na następne dekady jednym z elementów, z zakresu promocji, było stworzenie identyfikacji wizualnej. Stwierdziliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie ogłoszenie otwartego konkursu. Ilość zgłoszeń oraz zasięg jaki miał konkurs przeszedł oczekiwania.

Stworzenie identyfikacji wizualnej dla festiwalu SZTUKI LALKARSKIEJ nie jest łatwym zadaniem ponieważ jest to sztuka, która ma wiele odmian i odcieni. Kierowana jest zarówno dla dzieci jak widzów dorosłych. Poszukiwana przez nas identyfikacja musi być ponadczasowa i uniwersalna. Zanim jury mogło przejść do głosowania spędziło wiele godzin dyskutując, sprawdzając, zastanawiając się. Ostatecznie wybór padł na pracę Piotra Pająka – studenta ASP w Katowicach oraz absolwenta Fundation In Art&Design na Ravensbourne University w Londynie.

Jak czytamy w księdze znaków stworzonej przez zwycięzcę konkursu odnośnie kolorystyki: Kolor kobaltowy jest kolorem podstawowym, nawiązującym do bycia otwartym oraz przystępnym, kompletując charakter festiwalu. Kolor beżowy ma ewokować poczucie stonowania i paradoksalnej ekskluzywności, która wiąże się z wysokim poziomem artystycznym festiwalu.

O samym sygnecie pisze tak: Główny zamysł i inspiracja opiera się na obrazie aktora/aktorki, który tuż za obliczem lalki, swą grą aktorską tchnie w nią życie i tworzy zupełnie nowy charakter. Tym samym kluczowym elementem staje się tutaj spotkanie lalki z człowiekiem, a ta symbioza ma wskazywać na znaczenie lalki jako czegoś znacznie więcej niż rekwizytu teatralnego.

O zwycięzcy:


Piotr Pająk

Student drugiego roku studiów projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych  w Katowicach, biegły w tworzeniu identyfikacji wizualnej, ilustracji, rebrandingu oraz projektowaniu stron internetowych.

Ukończył Foundation in Art & Design na Ravensbourne University w Londynie skupiające się na projektowaniu graficznym.

Najbardziej interesuje się tworzeniem identyfikacji wizualnej, ilustracji oraz projektowaniem użytkowym ze skupieniem na potrzeby kulturalne i artystyczne rejonu.

 


 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Projekt Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru
dofinansowano ze środków Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.