2020-04-14
BANIALUKA. KLUB MAŁEGO RZEMIEŚLNIKA.

 

 

BANIALUKA. KLUB MAŁEGO RZEMIEŚLNIKA.

 

Epidemii ciąg dalszy.

W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie naszym cyklem „Banialuka. Lektury do matury”, postanowiliśmy przygotować również program internetowy dla dzieci; tych mniejszych (4-6 lat) oraz tych większych (7-10 lat). Program nosi nazwę „Banialuka. Klub małego rzemieślnika”. Pracownicy naszego Teatru: plastyczki, krawcowe, rzeźbiarze i stolarze, odkryją tajemnice przeistaczania różnych prozaicznych i często na pozór zbędnych przedmiotów domowych w prawdziwą magię teatralnych lalek, rekwizytów a kto wie, może nawet stworzą teatr z kartonu? Zaprojektują kostium i scenografię. Do udziału w programie zostaną zaproszeni: Małgorzata Jankowska, Krystyna Nikiel, Joanna Bogacz-Lisicka, Grzegorz Sowa oraz Robert Marciniak. To dzięki nim w domowym zaciszu najmłodsi widzowie naszego Teatru zbudują prawdziwie magiczne przedmioty a może nawet swój własny teatr.

Zastanówmy się teraz Drodzy Rodzice - jak w kreatywny sposób spędzić czas z dzieckiem, kiedy dookoła słyszymy niepokojące informacje o zakazach i nakazach? Jak w twórczy i nieszablonowy sposób zapełnić czas naszym najmłodszym Widzom? Idealnym rozwiązaniem są zajęcia praktyczno-techniczne z rzemieślnikami naszego Teatru.

Dlaczego warto uczyć dzieci majsterkowania?

Zajęcia majsterkowania były niegdyś w szkołach obowiązkowe, będąc niezbędnym narzędziem w rozwijaniu umiejętności manualnych, koncentracji, cierpliwości, a przede wszystkim wyobraźni i samodzielności. Dziś, w cyklicznym programie „Klub małego rzemieślnika”, zajęcia te powracają w wielkim stylu. Mamy nadzieję, że pokolenia, które pamiętają ZPT (zajęcia praktyczo-techniczne) chętnie podejmą wyzwanie i zabiorą swoje dzieci do tajemniczej krainy majsterkowania.

Mnóstwo codziennych czynności przeniosło się teraz do Internetu. Czas epidemii, to czas „wirtualny”. Chcemy w tej nowej, trudnej rzeczywistości dać jednak dzieciom coś pozytywnego. Z naszym Teatrem, kreatywne korzystanie z Internetu jest naprawdę możliwe! Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie. Dlatego bardzo ważne jest, aby jak najwięcej prac wykonywać własnoręcznie pod czujnym okiem rodzica.

Program „Banialuka. Klub małego rzemieślnika” znajdziecie na naszym profilu społecznościowym FB codziennie, od poniedziałku do piątku, o godzinie 10:00.  Wszystkie odcinki archiwizowane są na stronie Teatru oraz kanale YouTube.

Teatr Lalek Banialuka – teatr dla każdego, teatr w Twoim domu!

 


 

KLUB MAŁEGO RZEMIEŚNIKA

 

 
TEATR W KWARANTANNIE - Jacek Popławski   ZAPOWIEDŹ NOWEGO PROGRAMU - Jacek Popławski

 

 
PACYNKA - prowadzenie  Robert Marciniak   KOSTIUM TRUSKAWKI - prowadzenie Joanna Lisicka-Bogacz

 

 
TEATR CIENI - prowadzenie Krysia Nikiel   MASKA KOTA - prowadzenie Małgorzata Jankowska

 

 
KUKIEŁKA - prowadzenie Robert Marciniak   KOT W BUTACH - prowadzenie Joanna Lisicka-Bogacz

 

 
TEATR CIENI - prowadzenie Grzegorz Sowa   DINO-SMOK - prowadzenie Magorzata Jankowska

 

 
PLAKAT - prowadzenie Krysia Nikiel   LALKA Z KLOCKÓW - prowadzenie Grzegorz Sowa

 

 
MARIONETKA - prowadzenie Robert Marciniak   BUDKA LĘGOWA - prowadzenie Grzegorz Sowa

 

 
KOSTIUM ALADYNA - prowadzenie Joanna Lisicka-Bogacz  

MAKIETA Z RUCHOMYM STATKIEM - prowadzenie Robert Marciniak

 

 
DOMOWE OCEANARIUM - prowadzenie Robert Marciniak

 

PACYNKA Z RECYKLINGU - PAN WIDELCZYK - prowadzenie Małgorzata Jankowska

 

 


 

KUKŁA TEATRALNA - PROCES TWORZENIA od A do Z

 

 
NARODZINY - koncepcja i wykonanie Grzegorz Sowa   W PRACOWNI KRAWIECKIEJ - koncepcja i wykonanie Joanna Lisicka-Bogacz

 

 
 
  W PRACOWNI PLASTYCZNEJ, CHARAKTERYZACJA - koncepcja i wykonanie Małgorzata Jankowska  

 


 

LALKA SZNURKOWA

 

 
 
  koncepcja i wykonanie Krystyna Nikiel  

 

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Projekt Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru
dofinansowano ze środków Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.