2020-06-09
WRACAMY DO GRY!

 

WRACAMY DO GRY!

 

Po wielu tygodniach życia w czterech ścianach i wirtualnych podróżach, czas najwyższy na wyprawę w świat magii i wyobraźni… w realu. Podczas izolacji związanej z epidemią spędziliśmy mnóstwo godzin przed ekranami komputerów, tabletów, smartfonów, komunikując się przy pomocy messengerów, skype’ów oraz uczestnicząc w wydarzeniach online. Z pewnością „życie w sieci” nas zmęczyło. Jak
z niego wyjść? Przede wszystkim szybko!

Będzie ku temu okazja już w najbliższą niedzielę 14 czerwca o godzinie 11.00, kiedy to Teatr Lalek Banialuka ponownie otworzy drzwi do swojego niezwykłego świata i zaprezentuje stęsknionej widowni spektakl zaskakujący, który z jednej strony odzwierciedla stan samotności, a z drugiej wskazuje drogę powrotu do życia pełnego przygód, przyjaciół i ciekawych spotkań. Pomimo że „wylądujemy”
na bezludnej wyspie, spędzimy ten czas razem (w odpowiedniej odległości i w maseczkach, zarówno na scenie jak i na widowni, z najstaranniej dobranymi środkami bezpieczeństwa).

Zdajemy sobie sprawę, że epidemia wstrząsnęła gospodarką i naszymi budżetami, a wydatek na kulturę w obecnym czasie nie jest na szczycie listy potrzeb. Dlatego wychodząc naprzeciw ekonomicznym trudnościom proponujemy nasz spektakl „Robinson” wyjątkowo w cenie 10,00 zł za bilet. W ten sposób chcielibyśmy się przyczynić do Państwa decyzji o obejrzeniu bajki w naszym teatrze, a nie w telewizji czy Internecie.

Wizyta w teatrze ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i choć przeżywana jest indywidualnie, to jednak w duszy każdego z nas jest zarazem doświadczeniem pewnej zbiorowości, wzmaga poczucie przynależności do grupy, do społeczności i przełamuje poczucie samotności czy izolacji.

Nasz pierwszy spektakl, który zagramy po czasie izolacji wpisuje się również w zbliżające święto miasta – „Dni Bielska-Białej”, które w tym roku będą obchodzone zarówno online, jak w rzeczywistej przestrzeni obu bielskich teatrów.

Do zobaczenia w miejscu magicznym – w Teatrze Lalek Banialuka.

 

Bilety można kupić po LINKIEM

 


fot. Agnieszka Morcinek-Kliś

 


 

 

 

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.