2020-06-30
TUTU PRAPREMIERA ZA NAMI!!!

 

EMOCJONUJĄCA PRZYGODA NA POCZĄTEK WAKACJI

 

W niedzielę 28 czerwca świętowaliśmy czwartą premierę kończącą najbardziej niezwykły sezon w historii Teatru Lalek Banialuka. Tutu w reżyserii Roksany Miner, to familijna przygoda porywająca  wszystkich w świat wyobraźni. Przysłuchując się reakcji publiczności ciężko było stwierdzić, gdzie siedzą dzieci, a gdzie dorośli. Nieustannie było słychać ochy, achy, chichoty oraz jęki przerażenia. Po zapaleniu świateł na widowni mogliśmy dostrzec na twarzach mieszankę radości, rozmarzenia, ale i żalu. Żalu, że ich podróż się skończyła, a spektakl ponownie zobaczyć będą mogli dopiero we wrześniu! Podobno niektórzy jeszcze dziś nucą nie, nie trzymaj wyobraźni, po prostu lejce puść, niech fika niech się błaźni, pozwól jej w siłę róść. Ciekawi jesteśmy, czy rozmarzona widownia będzie miała tak samo rozbuchane, wakacyjne przygody jak Lorka, Tutu, Dunder, Świst i gwiazda przedstawienia  ­– smok Raban. Tego wszystkim życzymy.

Jesteśmy szczęśliwi, że pomimo błękitnego nieba nasi fani zapełnili widownię prawie po brzegi. Przykro nam jednak, że złamaliśmy im serca. Nasza kochana Maria Byrska, którą wszyscy kojarzymy z takich ról jak Myszka w Calineczce czy Hermenegilda Kociubińska w Zielonej Gęsi, odchodzi na zasłużoną emeryturę. Chcielibyśmy aby tak utalentowani i serdeczni ludzie byli aktywnymi członkami zespołu do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej. Maria Byrska zapisała się w historii naszego Teatru i na zawsze zostanie częścią Banialukowej rodziny.

Kochani widzowie, będziemy za Wami tęsknić przez wakacje. Szczególnie, że w tym roku nie spędziliśmy z Wami tyle czasu ile chcieliśmy. W sumie to można tak powiedzieć po każdym zakończonym przez nas sezonie.  Wykorzystamy jednak ten czas na ciężką pracę. Obiecujemy, że w przyszłym sezonie będziemy Was rozpieszczać artystycznie i zabierać na jeszcze bardziej niesamowite przygody.

Do zobaczenia.

 


 

Wszystkim realizatorom przedstawienia "Tutu" DZIĘKUJEMY!!!

reżyseria Roksana Miner

scenografia Mateusz Mirowski

muzyka Grzegorz Mazoń

reżyseria światła Maciej Iwańczyk

obsada: Małgorzata Bulska, Katarzyna Pohl, Dagmara Włoszek-Rabska, Konrad Ignatowski, Adam Milewski, Włodzimierz Pohl, Ziemowit Ptaszkowski, Radosław Sadowski

przygotowanie wokalne Kasia Zaręba

pracownie teatralne: Małgorzata Jankowska, Krystyna Nikiel, Joanna Lisicka-Bogacz, Halina Piprek, Robert Marciniak, Grzegorz Sowa

światło i dźwięk: Przemysław Lipiński, Krzysztof Byrski

obsługa sceny: Sebastian Jeż, Lucjan Rodak

 


fot. Darek Dudziak

 

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.