2020-07-30
WAKACYJNE PRZEDSTAWIENIA

 

WAKACYJNE PRZEDSTAWIENIA W BANIALUCE!

 

Z wielką radością informujemy, że już 23 i 30 sierpnia br. zagramy dla państwa nasze przedstawienia: „Pchła Szachrajka” w reżyserii Lucyny Sypniewskiej oraz „Jaś i Małgosia” w reżyserii Lecha Chojnackiego. Oba tytuły są znane i lubiane przez najmłodszą publiczność naszego teatru. Jest to niebywała okazja, by wakacyjne niedziele spędzić w teatrze, w rodzinnej atmosferze oraz w otoczeniu przygód, które nieustannie nas bawią i rozśmieszają do łez.

Przygody „Jasia i Małgosi”, adresowane są szczególnie do najmłodszych dzieci. Ciepły klimat spektaklu buduje nie tylko swoista i pełna uroku brzechwowska opowieść, ale też specjalna oprawa plastyczna przedstawienia - kolorowe, miękkie i przytulne poduchy, przyjazne dekoracje, słodka piernikowa chałupka i bliskie dziecięcej wyobraźni lalki. W tym bezpiecznym i przyjaznym świecie nawet na pozór groźne zdarzenia na koniec okazują się żartem, a puenta spektaklu jest zabawna i pouczająca zarazem. Nieobliczalna „Pchła Szachrajka” w całej swej okazałości będzie psocić i rozrabiać. Przypomni wszystkim, że choć taka mała, to spotkanie z nią może okazać się niekończącym pasmem najdziwniejszych niespodzianek i przygód, z których zawsze wychodzi cało!  Ta żywiołowa i kolorowa inscenizacja skierowana jest również do najmłodszych widzów, mamy jednak pewność, że zapadnie w pamięci wszystkich – i tych młodszych i tych starszych!

 

Jak kupić bilety?

– od 30 lipca bilety dostępne online na stronie Teatru Lalek Banialuka

– od 11 sierpnia bilety do nabycia w kasie teatru oraz online.

 

Przypominamy, że w dalszym ciągu w naszym teatrze obowiązuje nakaz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.

Informujemy również, że dbamy o zachowanie dystansu społecznego i co drugie miejsce na widowni naszego teatru pozostaje wolne.

PCHŁA SZCHRAJKA KUP BILET

JAŚ I MAŁGOSIA KUP BILET


PCHŁA SZCHRAJKA fot. Agnieszka Morcinek

JAŚ I MAŁGOSIA fot. Tomasz Sylwestrzak

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.