DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO - BILET ZA JEDYNE 3 ZŁOTE W TEATRZE LALEK BANIALUKA

 

 

 

12 maja, już po raz trzeci, obchodzony będzie Dzień Teatru Publicznego, któremu towarzyszy ogólnopolska akcja, finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego „Bilet do teatru za 300 groszy”. To szansa i zachęta do odwiedzenia teatru, zwłaszcza dla tych, którzy na co dzień z różnych powodów rzadko korzystają z oferty teatralnej.

W ramach akcji, 12 maja o godz. 18.00  Teatr Lalek Banialuka zaprezentuje przedstawienie "Oresteja?" na motywach Ajschylosa, w reżyserii Francois Lazaro
Bohaterowie przedstawieni w tragediach Ajschylosa zaskakują brutalnością, żądzą władzy i zemsty. Taka przemoc usprawiedliwiana tradycją i religią przywodzi na myśl wydarzenia, których świadkami jesteśmy tu i teraz – zamachy terrorystyczne. Informacje o brutalnych aktach przemocy dochodzą do nas najczęściej za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu. Wydarzenia, które widzimy w urywkach są niczym wykopaliska archeologiczne – poznajemy zaledwie niewielki fragment historii. Jednocześnie te właśnie obrazy, budują naszą świadomość. Na ich podstawie wydajemy osądy, podejmujemy decyzje w końcu głosujemy w wyborach – korzystamy z przywileju, którego korzenie sięgają czasów Ajschylosa. Taka właśnie współczesność w poetycki, metaforyczny sposób została ukazana w widowisku Oresteja? Reżyser nie podejmuje próby odtworzenia tragedii greckiej, ale wykorzystuje ją, aby zobrazować rzeczywistość. Tworzone na scenie sekwencje budowane są na bazie szczątków zdarzeń, niejasnych sytuacji i wiadomości przekazywanych za pomocą komunikatorów internetowych. Za pomocą prostych, gestów inspirowanych obrazami zaczerpniętymi z historii sztuki budowane są uniwersalne znaczenia. Wybrzmiewający w spektaklu język starogrecki jest jednym z istotnych środków ekspresji – jego dźwięk i obcość ma potęgować poczucie lęku, zagrożenia i niezrozumienia przedstawianych zdarzeń.

 

Więcej na http://www.dzienteatrupublicznego.pl/#2018

 

 

  

 

 

 

ZAPRASZAMY! GROSZE GRAJĄ ROLĘ!

 

 

 

ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW:

– sprzedaż biletów - wyłącznie 12 maja 2018 od godz. 9:00 do do wyczerpania biletów)
– bilety będą do kupienia wyłącznie w kasie Teatru,
– nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji biletów ani sprzedaży on-line
– na spektakl grany w ramach akcji „Bilet za 300 groszy” jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety.

 

 

 

 


 

 

 

Spektakl grany jest w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

 

 

 

 

 

                        

 


powrót »

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY

 

 

 

  

  Wirtualne panoramy

 


Informujemy, że Teatr Lalek Banialuka został przyłączony do sieci szerokopasmowej w ramach projektu pn.: „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej”

"Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby"                                                                                                                                        więcej


 

Zapisz się do naszej listy mailingowej i bądź informowany o nowościach.