Inne

Zostań sponsorem

Teatr Lalek Banialuka jest wiarygodną i solidną instytucją, która od 1947 roku dostarcza emocje, bawi, wzrusza i uczy widzów mieszkańcom południowej Polski. Co roku teatr wystawia około 400 spektakli produkując cztery premiery w sezonie. Produkowane spektakle Spektakle przeznaczone są zarówno dla widzów najmłodszych (3-6 lat), jak i nieco starszych (7-12 lat), młodzieży (13-18 lat) i dorosłych.

Istotnym elementem działalności teatru jest edukacja, którą realizujemy przez organizację warsztatów oraz tematycznych projektów artystycznych organizowanych przygotowywanych z inicjatywy własnej bądź naszych partnerów.

Teatr Lalek Banialuka jest organizatorem jednego z największych, w tej części świata, Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej. Festiwal organizowany jest od 1966 roku co dwa lata. Przyciąga on zespoły ze wszystkich kontynentów całego świata. Bielsko-Białą oOdwiedzili nas artyści z tak odległych krajów, jak Japonia, Mongolia, Nowa Zelandia, Argentyna czy Togo – w sumie było to 761 spektakli z 55 krajów. Taka różnorodność powoduje olbrzymie zainteresowanie widzów (nie tylko tych, którzy regularnie nas odwiedzają). Same widowiska plenerowe, nieodłączny element każdej edycji  w czasie festiwalu, gromadzą nawet po parę kilka tysięcy widzów. 

Te walory sprawiają, że chętnie współpracowały z nami różne instytucje, firmy i organizacje, a jej efekty były satysfakcjonujące dla obu stron.

W swojej działalności Teatr stawia na wysoki poziom artystyczny pobudzający wyobraźnię i myślenie. 

W sprawie współpracy prosimy o kontakt z Katarzyną Dendys-Kosecką pod numerem telefonu 33 822 10 47 wew. 3 lub drogą e-mailową biuro@banialuka.pl