CHŁOPIEC Z GWIAZD

Oscar Wilde

 

adaptacja Oleg Żugżda

przekład adaptacji Marianna Lis, Lucyna Kozień

reżyseria Oleg Żugżda

scenografia Larisa Mikina-Probodiak

tekst piosenki Marta Guśniowska

muzyka Bogdan Szczepański

 

Premiera 28 lutego 2016

 

Teatr Lalek Banialuka przypomina swoim widzom klasyczną już baśń Oscara Wilde „Chłopiec z gwiazd”.  Bogata w symbole i metafory historia o dojrzewaniu i odkrywaniu prawdziwych wartości została przedstawiona w niezwykle poetycki, a jednocześnie atrakcyjny sposób. Na pozór ascetyczna scenografia, inspirowana gotycką prostotą pozwala połączyć stylizowane elementy z projekcjami multimedialnymi. Wykonane z wielką precyzją i dbałością o szczegóły lalki budują atmosferę i ogólny wyraz przedstawienia, które uwodzi widzów swoją prostotą i skłania do refleksji.

Baśń opowiada losy chłopca o niezwykłym pochodzeniu. Młodzieniec skupiony na własnej urodzie i wyjątkowości porzuca rodziców i idzie w świat. Za sprawą złego Czarodzieja, na krótką chwilę staje się Idolem.  Jednak szybko okazuje się, że zdobyty poklask ma wysoką cenę, a sława jest krótkotrwała. Straciwszy wszystko chłopiec wyrusza na poszukiwanie matki by odzyskać jej miłość i przebaczenie…
Pełna różnorodnych emocji i wzruszeń opowieść podejmuje nieustająco aktualny temat piękna i brzydoty, dobra i zła. Czy wszystko to co piękne rzeczywiście jest dobre? Czy to co brzydkie naprawdę jest złe? To pytania, które co jakiś czas warto sobie stawiać na nowo.

 Przedstawienie dla widzów od 7 lat.

Czas trwania 60 min.

 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
-bilet grupowy - 17 zł
 


 

Galeria zdjęć ( Autor zdjęć: Agnieszka Morcinek-Kliś )

KIEDY GRAMY

Powrót

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.