DIABELSKIE FIGLE

Ewa Laue

 

tłumaczenie i adaptacja Jan Wilkowski
inscenizacja i reżyseria Lucyna Sypniewska
kostiumy Zofia de Ines
dekoracje Jacek Rybarkiewiecz
muzyka Krzysztof Maciejowski

 

Premiera 1 grudnia 2006

 

Diabelskie figle to zabawna opowieść osadzona w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Okres przedświąteczny - Aniołki i Święty Mikołaj w ferworze prac przedświątecznych przygotowują i pakują prezenty dla wszystkich dzieci, natomiast Diabełki robią wszystko by nie dopuścić do Świąt. Kiedy wśród tych przepychanek pierwsza gwiazdka niespodziewanie spada na ziemię, Aniołki muszą wyruszyć na poszukiwania, bo przecież bez niej nie rozpocznie się Wigilia. Na drodze stają im nieznośne Diabełki, których psotom i figlom nie ma końca. Na szczęście realizatorzy spektaklu patrzą na te dwa światy z przymrużeniem oka i ani aniołki nie są krystalicznie dobre, ani diabełki skrajnie złe. Ich przekomarzanie ma charakter zabawy, a ten kto ma rację –  jak to w bajce – wygrywa.  

Aktorzy Banialuki stworzyli ciekawe, zindywidualizowane postaci. Ich charakter podkreślają piękne kostiumy autorstwa Zofii de Ines, które choć nawiązują do tradycyjnych wizerunków noszą cechy czasów współczesnych. Atmosferę Świąt przywołują kolędy w niezwykle ciekawej aranżacji muzycznej. Przyjazne postacie, oryginalne rozwiązania inscenizacyjne, dowcipne piosenki
i towarzyszące im rytmiczne układy choreograficzne z pewnością oczarują widzów. Dobre tempo, pełna humoru, prosta acz wartka fabuła – ten pełen ciepła spektakl wprowadzi w bajkowy klimat Bożego Narodzenia i to nie tylko najmłodszych.

 Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.

Czas trwania 60 min.

 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
- bilet grupowy - 17 zł
 


 

Galeria zdjęć ( Autor zdjęć: Tomasz Sylwestrzak )

KIEDY GRAMY

Powrót

autor

  • Jan Wilkowski
    wg Ewy Laue

inscenizacja

  • Lucyna Sypniewska

reżyseria

  • Lucyna Sypniewska

kostiumy

  • Zofia de Ines

dekoracje

  • Jacek Rybarkiewicz

muzyka

  • Krzysztof Maciejowski

2006/2007

2008-02-04

    • Udział w XV Festiwalu Teatrów dla Dzieci – Kraków 2008 – prezentacja przedstawienia "Diabelskie figle" Ewy Laue w reżyserii Lucyny Sypniewskiej - Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.