KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU

Hans Christian Andersen

 

inscenizacja i reżyseria Bogusław Kierc

scenografia Beata Tomczyk

muzyka Jacek Wierzchowski

ruch sceniczny Franciszka  Kierc-Franik

 

Premiera 23 lutego 2020

 

Jedna z najdziwniejszych, tajemnicza bajka Andersena o zmokłej przybłędzie, która mówi, że jest prawdziwą księżniczką.

Dlaczego Stary Król, słysząc pukanie do Bramy Miasta, sam idzie otworzyć? A czemu wcześniej wybredny Książę, który bardzo chciał się ożenić z księżniczką, szuka daremnie Prawdziwej Księżniczki?

Czym się różni Prawdziwa Księżniczka od innych księżniczek, które okazują się nie dość Prawdziwe? Czy tylko wrażliwością delikatnej skóry?

A  ziarnko grochu, będące w istocie ziarnkiem prawdy – czym jest? Skrupułem sumienia, czy jeszcze czymś innym, dolegającym duszy i – jak się okazuje – wrażliwemu ciału?

Nasze przedstawienie nie odpowie pewnie na te pytania, ale – kto wie – może intuicja dzieci potrafi odczuć to, co jest najbliżej prawdy w odpowiedzi na nie. 

Ciekawe, czy dorośli pamiętają jeszcze starą książkę „Baśnie” Andersena z Królową Śniegu na okładce, z ilustracjami J. M. Szancera? Ten dreszcz emocji przy poznawaniu kolejnych historii, oglądaniu obrazków?
Może leży gdzieś na półce w domu albo w bibliotece. Sprawdźcie. Tam jest nasza Księżniczka.

Siedmioro aktorów, delikatna muzyka, barwna scenografia i oczywiście lalki - oto klucz do opowiedzenia tej historii.
Chcemy, w poetycki sposób, zaciekawić i zauroczyć dzieci, uwolnić ich wyobraźnię i emocje.Subtelnie i konsekwentnie czarujemy i zapraszamy do wspólnego przeżycia opowieści o osobliwych ludziach,górze materacy i o maleńkim ziarnku grochu.

 

 

 


Przedstawienie dla dzieci od 4 lat

Czas trwania 60 min.


Ceny biletów
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
- bilet grupowy - 17 zł


Galeria zdjęć ( Autor zdjęć: Agnieszka Morcinek-Kliś )

KIEDY GRAMY

Powrót

reżyseria

  • Bogusław Kierc

scenografia

  • Beata Tomczyk

muzyka

  • Jacek Wierzchowski

ruch sceniczny

  • Franciszka Kierc-Franik

2019/2020

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.