MR SCROOGE

na podstawie Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa

 

adaptacja Veta Skřipkova
przekład Joanna Goszczyńska
reżyseria Marian Pecko
scenografia Eva Farkašová, Jan Zavarský
muzyka Robert Mankovecky
teksty piosenek Wojciech Szelachowski

 

Premiera 4 października 2003

 

„Mr. Scrooge” to przedstawienie oparte na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa – wielkiego powieściopisarza angielskiego doby wiktoriańskiej. Opowiada o cudownej przemianie moralnej starego skąpca Scrooga’a, dokonanej pod wpływem wizji z zaświatów. Jedna – niezwykła noc – starcza, by bezduszny i zgryźliwy Scrooge, dotąd przeliczający wszystko na pieniądze,    obudził się odrodzony, utwierdzając nas w przekonaniu, że w każdym jest miejsce na dobro i wzruszenie.

Inscenizacyjny rozmach, wysmakowana plastyka, kabaretowo-muzyczna forma aktorski temperament gwarantują powodzenie temu niezwykłemu spektaklowi. Na scenie pojawia się ośmioro aktorów w pięknych kostiumach, zmieniających się w czasie akcji teatralnej. Atrakcyjna   forma   wizualna   i   uniwersalne   przesłanie  sprawiają, że przedstawienie satysfakcjonuje widza w każdym wieku i jest prawdziwie familijnym   spektaklem,   do  oglądania   przez  dzieci,  młodzież,  rodziców i dziadków.
 Przedstawienie dla widzów od 10 lat.

Czas trwania 1 godz. 30 min.
 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 20 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 26 zł
- bilet grupowy - 17 zł
 


 

Galeria zdjęć ( Autor zdjęć: 13111 )

KIEDY GRAMY

Powrót

adaptacja

  • Iveta Škripková

przekład adaptacji

  • Joanna Goszczyńska

teksty piosenek

  • Wojciech Szelachowski

reżyseria

  • Marián Pecko

lalki

  • Eva Farkašová

kostiumy

  • Eva Farkašová

dekoracje

  • Jan Zavarský

muzyka

  • Robert Mankovecký

2003/2004

2003-10-15

    • Udział w IV Jesiennych Teatrałkach w Gliwicach – prezentacja przedstawienia "Mr Scrooge" na motywach Charlesa Dickensa w reżyserii Mariána Pecko - Gliwice, Gliwicki Teatr Muzyczny

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Projekt Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru
dofinansowano ze środków Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.