MR SCROOGE

na podstawie Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa

 

adaptacja Veta Skřipkova
przekład Joanna Goszczyńska
reżyseria Marian Pecko
scenografia Eva Farkašová, Jan Zavarský
muzyka Robert Mankovecky
teksty piosenek Wojciech Szelachowski

 

Premiera 22 lutego 2001

 

„Mr. Scrooge” to przedstawienie oparte na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa – wielkiego powieściopisarza angielskiego doby wiktoriańskiej. Opowiada o cudownej przemianie moralnej starego skąpca Scrooga’a, dokonanej pod wpływem wizji z zaświatów. Jedna – niezwykła noc – starcza, by bezduszny i zgryźliwy Scrooge, dotąd przeliczający wszystko na pieniądze,    obudził się odrodzony, utwierdzając nas w przekonaniu, że w każdym jest miejsce na dobro i wzruszenie.

Inscenizacyjny rozmach, wysmakowana plastyka, kabaretowo-muzyczna forma aktorski temperament gwarantują powodzenie temu niezwykłemu spektaklowi. Na scenie pojawia się ośmioro aktorów w pięknych kostiumach, zmieniających się w czasie akcji teatralnej. Atrakcyjna   forma   wizualna   i   uniwersalne   przesłanie  sprawiają, że przedstawienie satysfakcjonuje widza w każdym wieku i jest prawdziwie familijnym   spektaklem,   do  oglądania   przez  dzieci,  młodzież,  rodziców i dziadków.
 Przedstawienie dla widzów od 10 lat.

Czas trwania 1 godz. 30 min.
 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 22 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 28 zł
- bilet grupowy - 19 zł
 


 

Galeria zdjęć ( Autor zdjęć: Tomasz Wójcik )

KIEDY GRAMY

Powrót

adaptacja

  • Iveta Škripková

przekład adaptacji

  • Joanna Goszczyńska

teksty piosenek

  • Wojciech Szelachowski

reżyseria

  • Marián Pecko

lalki

  • Eva Farkašová

kostiumy

  • Eva Farkašová

dekoracje

  • Jan Zavarský

muzyka

  • Robert Mankovecký

2003/2004

2003-10-15

    • Udział w IV Jesiennych Teatrałkach w Gliwicach – prezentacja przedstawienia "Mr Scrooge" na motywach Charlesa Dickensa w reżyserii Mariána Pecko - Gliwice, Gliwicki Teatr Muzyczny

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.