PCHŁA SZACHRAJKA

Jan Brzechwa

adaptacja i reżyseria Lucyna Sypniewska

scenografia Małgorzata Jankowska

kostiumy Zofia de Ines

muzyka Krzysztof Maciejowski

animacje Rafał Nycz

ruch sceniczny-konsultacje Katarzyna Zielonka

 

Premiera 24 lutego 2019

 

Jan Brzechwa jest niekwestionowanym mistrzem literatury dziecięcej. Stworzeni  przez niego bohaterowie od wielu lat budzą sympatię najmłodszych widzów. „Pchła Szachrajka” jest wśród nich oczywistą, samozwańczą gwiazdą. Jej nieokiełznany temperament i brawura podbiła serca najmłodszych czytelników. Teraz rozgościła się na scenie Teatru Lalek Banialuka.

W żywiołowej i kolorowej inscenizacji skierowanej do najmłodszych widzów zilustrowane zostały zabawne perypetie małej bohaterki. Twórcy przedstawienia wykreowali sympatyczne, ciepłe i kolorowe postacie, które w dowcipny i przystępny sposób opowiadają losy sprytnej Pchły.

Czy wiecie ile rurek z krem zamówiła Pchła Szachrajka? Dokąd wybierała się pociągiem? U kogo zorganizowała bal karnawałowy? Jeśli tak – znakomicie! Na pewno docenicie inscenizację, w której utwór Brzechwy wybrzmiewa w licznych piosenkach, zachwyca kostiumami i scenografią i urzeka znakomitą grą aktorską. Jeśli nie – koniecznie odwiedźcie Banialukę i pozajcie naszą najnowszą gwiazdę.Przedstawienie dla widzów od 3 lat.
Czas trwania 60 min.


Ceny biletów
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
- bilet grupowy - 17 zł

 


 

Galeria zdjęć ( Autor zdjęć: Agnieszka Morcinek-Kliś )

KIEDY GRAMY

Powrót

reżyseria

  • Lucyna Sypniewska

scenografia

  • Małgorzata Jankowska

kostiumy

  • Zofia de Ines

muzyka

  • Krzysztof Maciejowski

animacje

  • Rafał Nycz

2018/2019

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.