PIĘKNA I BESTIA

JAN OŚNICA

 

reżyseria Marián Pecko

kostiumy, lalki Eva Farkašová

dekoracje Pavol Andraško

teksty piosenek Krystyna Fuczik, Lucyna Kozień

muzyka Robert Mankovecký

 

Premiera 25 września 2004

 

Spektakl miał swoją premierę na deskach Banialuki 9 lat temu. Po przerwie teatr wraca do przedstawienia, dzięki czemu widzowie, którzy dawniej byli za młodzi teraz spokojnie mogą obejrzeć historię Bestii i Pulcheryji. Z pewnością chętnie do tego spektaklu wrócą również ci, którzy mieli okazję go już widzieć – przejmująca muzyka, oszczędna, ale wyraźna scenografia, eleganckie w swej prostocie kostiumy i charakterystyczne marionetki zachwyciły już niejednego widza. Teraz ponownie magiczny świat wykreowany na scenie ma szansę oczarować publiczność. 
Piękna i Bestia zrealizowana jest przez artystów, którzy niejednokrotnie współpracowali z Banialuką. Marián Pecko, Robert Mankovecý, Eva Farkašová i Pavol Andraško wspólnie zrealizowali w bielskim Teatrze Lalek takie przedstawienia jak Mr Scrooge, Podróże Guliwera, a ostatnio wieloobsadową inscenizację Snu nocy letniej Szekspira. Każde z nich urzeka nowatorską formą teatralną, zjawiskową plastycznością wykreowanych na scenie światów i szlachetną kolorystyką. 
Piękna i Bestia – sztuka Jana Ośnicy oparta na ludowej bajce – w mądry i piękny sposób opowiada o istocie miłości. Uświadamia, że miłość jest siłą, która przewartościowuje życie, że nie zawsze jest nagła niczym strzała amora – czasem trzeba do niej dojrzeć, by potem móc rozkoszować się jej owocami. Tytułowi bohaterowie sztuki muszą zmierzyć się z zawiścią, lękiem, głupotą i próżnością. Konfrontując się z przeciwnościami, dokonują wyborów, które odmienią ich życie.

 Przedstawienie dla widzów o 7 lat.

Czas trwania 60 min.
 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 18 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 23 zł
- bilet grupowy - 17 zł
 


 

Galeria zdjęć ( Autor zdjęć: Tomasz Wójcik )

KIEDY GRAMY

Powrót

autor

  • Jan Ośnica

teksty piosenek

  • Krystyna Fuczik
  • Lucyna Kozień

reżyseria

  • Marián Pecko

kostiumy

  • Eva Farkašová

lalki

  • Eva Farkašová

dekoracje

  • Pavol Andraško

muzyka

  • Robert Mankovecký

2013/2014

2014-05-29

    • Udział w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2014 w Warszawie (organizowanym przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ) – prezentacja przedstawienia "Piękna i Bestia" Jana Ośnicy w reżyserii Mariána Pecko Warszawa, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Duża Scena

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Projekt Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru
dofinansowano ze środków Ministra Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.