ROBINSON

na motywach utworu Daniela Defoe

 

scenariusz Elżbieta Chowaniec, Marek Zákostelecký

dramaturgia i tekst Elżbieta Chowaniec

reżyseria i scenografia Marek Zákostelecký

muzyka Vratislav Šrámek

ruch sceniczny Aneta Jankowska

 

Premiera 20 września 2019

 

Robinson Crusoe z utworu Daniela Defoe jest dzielnym, żądnym przygód żeglarzem, którego morze kieruje na bezludną wyspę. Bohater uczy się żyć na nowo, odkrywa ile ma siły i odwagi. Jednak myśl o powrocie do cywilizacji wciąż mu towarzyszy i dlatego wciąż podejmuje próby wydostania się z wyspy.

Bohater naszego spektaklu również znalazł się na bezludnej wyspie, ale nie podczas prawdziwego sztormu lecz przez chorobę, w wyniku której zapadł w sen. Dzięki potędze wyobraźni przenosi się na kolorową wyspę. Spotyka tam zadziornego Kozła Barnabę, mówiącą ludzkim głosem Papugę Polly i oczywiście… Piętaszka. Jego wyspa zapełnia się egzotycznymi krabami, wielobarwnymi motylami i wreszcie świetlikami, które tak pięknie potrafią rozjaśnić noc. W chwilach gdy czuje się samotny i zagubiony mieszkańcy wyspy pocieszają go i pomagają mu oswoić strach. Robinson pragnie wyzdrowieć i powrócić do bliskich. Wysyła w świat komunikat: „S.O.S.! RATUNKU ROBINSON NA WYSPIE CHCE DO DOMU”. I jak to w bajkach bywa Robinson nie tylko odnajduje drogę do domu, ale i klucz do tego, jak cieszyć się z najprostszych, codziennych rzeczy. 

Każdy może się czasem poczuć jak Robinson, zwłaszcza kiedy jest smutny, samotny lub chory. Jednak z każdej wyspy można się wydostać i wrócić do domu. I o tym opowiada właśnie nasz spektakl.

Przedstawienie pełne jest magii i baśniowości. Niesamowitość bezludnej wyspy podkreśla piękna oprawa plastyczna oraz ciekawe lalki, maski i nastrojowa, tworzona również na żywo muzyka.

 


 
Przedstawienie dla widzów od 7 lat.
Czas trwania 60 min.


Ceny biletów
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
- bilet grupowy - 17 zł


Galeria zdjęć ( Autor zdjęć: Agnieszka Morcinek-Kliś )

KIEDY GRAMY

Powrót

reżyseria

  • Marek Zákostelecký

dramaturgia i tekst

  • Elżbieta Chowaniec

muzyka

  • Vratislav Šrámek

scenografia

  • Marek Zákostelecký

ruch sceniczny

  • Aneta Jankowska

scenariusz

  • Marek Zákostelecký
  • Elżbieta Chowaniec

2019/2020

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.