TUTU

Katarzyna Mazur-Lejman

 

 

reżyseria Roksana Miner

scenografia Mateusz Mirowski

muzyka Grzegorz Mazoń

reżyseria światła Maciej Iwańczyk 

 

 

Premiera 28 czerwca

 


 

Jest taka kraina, w której istnieje wszystko, co tylko można sobie wyobrazić. Albo raczej wszystko, co tylko ktoś potrafi sobie wyobrazić. Wielka Gdyba, bo o niej tu mowa, zasilana jest siłą dziecięcej fantazji. Nieograniczonej, nieskończonej, wiecznej… piękne, prawda? Kiedyś pewnie tak, ale w dzisiejszych czasach dzieci nie mają czasu na takie rzeczy jak wyobraźnia. Lekcje, dodatkowe zajęcia, kursy, korepetycje, a jeśli trochę czasu się znajdzie, to oczywiście łapią za smartfon czy komputer. Wielkiej Gdybie grozi więc zniknięcie... Na szczęście jej odwieczni strażnicy TUTU, DUNDER i ŚWIST mają plan ratunkowy. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie dziecko z głową pełną pomysłów, sprowadzić je do Wielkiej Gdyby i już!

W tym właśnie momencie rozpoczyna się nasza historia. Wielobarwna, zabawna opowieść z fantazyjną oprawą plastyczną, wymyślną muzyką i niewyobrażalnymi postaciami poruszającymi się pomiędzy światem realnym a wyimaginowanym.

Spektakl zadaje pytania o miejsce wyobraźni w naszym życiu. Kim bylibyśmy bez fantazji, bez marzeń? Jak nie zagubić prawdziwej radości życia w zabieganym świecie, który oferuje gotowe rozwiązania, zapewnia rozrywkę i masowością zastępuje to, co czyni nas niepowtarzalnymi?

 


 

Przedstawienie dla widzów od 7 lat.

Czas trwania 60 min.

 


 

Ceny biletów

- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł

- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł

- bilet grupowy - 17 zł

 

 

KIEDY GRAMY

Powrót

reżyseria

  • Roksana Miner

scenografia

  • Mateusz Mirowski

muzyka

  • Grzegorz Mazoń

reżyseria światła

  • Maciej Iwańczyk

2019/2020

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.