ZIELONY WĘDROWIEC

Liliana Bardijewska

 

reżyseria Paweł Aigner 
kostiumy Zofia de Ines
dekoracje Sławomir Lewczuk
muzyka Roman Opuszyński 
ruch sceniczny Marzena Biesiadecka

 

18 września 2005

 

Poetycka, nasycona ciepłym humorem opowieść o przyjaźni, tolerancji i potrzebie marzenia. A także o odwadze bycia innym. 
Tytułowy Zielony Wędrowiec porzuca bezpieczny, znajomy mu świat i najbliższych, by odnaleźć swe zielone odbicie, a tym samym potwierdzić własną tożsamość. Nieznane bywa piękne i interesujące poprzez swoją odmienność, ale także niebezpieczne i niezrozumiałe. Na szczęście zawsze życzliwy dla innych bohater spotyka w trakcie swojej wędrówki wielu przyjaciół – życiowych przewodników. Zielony Wędrowiec to przedstawienie o drodze, jaką musi przebyć młody człowiek, by odnaleźć własne miejsce w świecie i z dziecka stać się dorosłym. 
Reżyser spektaklu Paweł Aigner osadził tę bajkową z pozoru historię w klimacie współczesnym, czyniąc ją opowieścią o dzisiejszym, skomplikowanym świecie. W przedstawieniu znajdziemy wiele cytatów ze współczesnej kultury. Doszukamy się ich zarówno w fantazyjnych, pomysłowych kostiumach Zofii de Ines, musicalowych układach choreograficznych jak i kompozycjach nawiązujących do muzyki młodzieżowej. Znakomite kreacje aktorskie artystów Banialuki pozwolą przejrzeć się jak w lustrze. Zobaczymy trafny obraz dorosłych i dzieci, świat kreowany z dystansem i dużym poczuciem humoru. 
Atrakcyjna forma musicalu na pewno zachwyci wszystkich widzów. Żywe tempo, roztańczenie, rozśpiewanie, wspaniałe kostiumy niepostrzeżenie przeniosą w świat teatralnej magii. 

 Przedstawienie dla widzów od 7 lat.

Czas trwania 70 min.
 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
- bilet grupowy - 17 zł
 


 

Galeria zdjęć ( Autor zdjęć: )

KIEDY GRAMY

Powrót

autor

 • Liliana Bardijewska

reżyseria

 • Paweł Aigner

kostiumy

 • Zofia de Ines

dekoracje

 • Sławomir Lewczuk

muzyka

 • Roman Opuszyński

ruch sceniczny

 • Marzena Biesiadecka

2005/2006

2006-03-24

  • Udział w XII Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych w Gliwicach – prezentacja przedstawienia "Zielony Wędrowiec" Liliany Bardijewskiej w reżyserii Pawła Aignera - Gliwice, Gliwicki Teatr Muzyczny

2006-05-24

  • Udział w XXII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej – prezentacja poza konkursem przedstawienia "Zielony Wędrowiec" Liliany Bardijewskiej w reżyserii Pawła Aignera - Bielsko-Biała, Teatr Lalek Banialuka, Duża Scena

2006-10-10

  • Udział w projekcie "Motyw drogi w teatrze dla dzieci i młodzieży" w Poznaniu – prezentacja przedstawienia "Zielony Wędrowiec" Liliany Bardijewskiej w reżyserii Pawła Aignera - Poznań, Scena Prezentacji Centrum Sztuki Dziecka

2006-10-21

  • Pokaz nagrodzonego przedstawienia w ramach XII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej  – prezentacja przedstawienia "Zielony Wędrowiec" Liliany Bardijewskiej w reżyserii Pawła Aignera -Warszawa, Teatr Narodowy w Warszawie, Sala Bogusławskiego

2007-03-14

  • Udział w Festiwalu Złotych Masek w Bielsku-Białej – prezentacja przedstawienia "Zielony Wędrowiec" Liliany Bardijewskiej w reżyserii Pawła Aignera - Bielsko-Biała, Teatr Polski, Duża Scena

2009-06-30

  • Udział w 49. Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym w Šibeniku na Chorwacji – prezentacja przedstawienia "Zielony Wędrowiec" Liliany Bardijewskiej w reżyserii Pawła Aignera - Chorwacja, Šibenik, dziedziniec przed Ratuszem Miejskim)

 


 

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

Samorządowa Instytucja Kultury

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, w celu korzystania z prowadzonej przez Teatr Lalek Banialuka usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zapoznałam/em się z Regulaminem świadczenia usługi Newsletter

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana został podłączony do sieci szerokopasmowej w zwiazku z realizacją projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” został zrealizowany przez Urząd Miasta Bielska – Białej przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


  

Strona internetowa www.banialuka.pl  jest obecnie w przebudowie. Teatr pozyskał środki finansowe aplikując w konkursie o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego z programu TEATR I TANIEC 2020 – zadanie dodatkowe pn. „ e-witryna. Artystyczne okno na świat”.