SEN NOCY LETNIEJ

 

 

Do realizacji „Snu nocy letniej” Williama Szekspira zostali zaproszeni światowej klasy twórcy - Marián Pecko (reżyseria), Eva Farkašova (lalki i kostiumy), Pavol Andraško (dekoracje) oraz Robert Mankovecký (muzyka). Na scenie zobaczyć można aż 13 aktorów nie tylko w żywym planie, ale również jako animatorów marionetek małych i wielkich rozmiarów, pacynek i innych form lalkowych. Jest to jedna z nielicznych inscenizacji tej sztuki Szekspira na scenie lalkowej.
Na oczach widzów – w świecie na pół realnym, na pół fantastycznym – rozgrywa się historia o miłości i nieodłącznie z nią związanej zazdrości. Elfy i duchy leśne na czele z najważniejszym Pukiem sprowokują różne wydarzenia, po których nie pozostanie nic innego, jak stwierdzić, że wszystko było letnim snem na jawie.

 

„Złota Maska 2013” w kategorii Spektakl dla Młodych Widzów

 

 

„Mariána Pecki Sen nocy letniej może zachwycać, ale też intryguje i niepokoi. Zachwyca plastyczną urodą, bogactwem środków teatralnych na granicy nadmiaru, ekwilibrystyczną sprawnością w przeskakiwaniu między różnymi stylami i językami teatralnami. Od jarmarcznego widowiska lalkowego, gdzie Puch i Judy spotykają się z tradycją słowackiego Gašparka i teatru trumienkowego, przez teatr marionetek, aż po realizowaną w planie aktorskim konwencję kabaretu czy rewii. Demonstracyjna teatralność to zarazem środek wyrazu i jeden z ważnych tematów. Szekspir podaje dłoń Brechtowi.”

Janusz Legoń, Teatr Lalek nr 4/114/2013

 

William Szekspir

Sen nocy letniej
przekład: Stanisław Barańczak
reżyseria: Marián Pecko
lalki, kostiumy: Eva Farkašová
dekoracje: Pavol Andraško
muzyka: Robert Mankovecký
aktorzy: Małgorzata Bulska, Marta Marzęcka, Magdalena Obidowska, Katarzyna Pohl, Lucyna Sypniewska, Władysław Aniszewski, Konrad Ignatowski, Włodzimierz Pohl, Ziemowit Ptaszkowski, Radosław Sadowski, Tomasz Sylwestrzak, Ryszard Sypniewski, Piotr Tomaszewski

Premiera 19 kwietnia 2013

 

Przedstawienie dla młodzieży i dorosłych.
 


Ceny biletów:
- bilet indywidualny-młodzież - 26 zł
- bilet indywidualny-dorośli - 30 zł
- bilet grupowy - 20 zł


 

foto Darek Dudziak


powrót »

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY

 

 

 

  

  Wirtualne panoramy

 


Informujemy, że Teatr Lalek Banialuka został przyłączony do sieci szerokopasmowej w ramach projektu pn.: „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej”

"Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby"                                                                                                                                        więcej


 

Zapisz się do naszej listy mailingowej i bądź informowany o nowościach.