Zapraszamy na spektakl
Elementy scenografii - maski

Dla widzów

młodzież i dorośli

Czas trwania

90 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 38 zł

  • normalny - 44 zł

  • grupowy - 32 zł

O spektaklu

Człowiek jest poddany temu co tworzy się „między” ludźmi i nie ma dla niego innej boskości jak tylko ta, która z ludzi się rodzi. Taki jest właśnie ten „kościół ziemski” (...). Tu ludzie łączą się w jakieś kształty Bólu, Strachu, Śmieszności lub Tajemnicy, w nieprzewidziane melodie i rytmy, w absurdalne związki i sytuacje i, poddając się im, są stwarzani przez to, co stworzyli. W tym kościele ziemskim duch ludzki uwielbia ducha międzyludzkiego. 

Witold Gombrowicz

Realizatorzy spektaklu mierzą się z najbardziej nieujarzmionym i metaforycznym utworem Witolda Gombrowicza. Czy cienie otaczające głównego bohatera Henryka to reakcja na traumatyczne wydarzenia? Mary senne? Czy może widma profetyczne zwiastujące kolejne rewolucje? Bierzemy udział niejako w rytuale, w świecie stwarzanym przez bohatera, gdzie nadzieje i oczekiwania zderzają się z figurą rodziny. Widzimy świat takim, jakim go stwarzamy - to próbuje powiedzieć nam Gombrowicz. Realizatorzy wchodzą w dyskusję z klasykiem, tworząc niezwykle plastyczną rzeczywistość postapokaliptyczną, gdzieś pomiędzy jednym konfliktem zbrojnym a drugim, w tej rzeczywistości odnajdując człowieka, jednostkę, ofiarę tych nawałnic. „Ja jestem syn wojny” wykrzykuje Henryk rodzinie czy też marom, które stworzył jego zmęczony umysł. Ta autodefinicja głównego bohatera nosi w sobie wielki manifest i ból. Jest niejako kluczem do inscenizacji realizatorów. 

Agata Biziuk

     

       Odwiedź stronę naszego Mecenasa

Spektakl bierze udział w IX Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa".

Logotypy -

 

Twórcy
spektaklu

Reżyseria
Agata Biziuk

Scenografia 
Marika Wojciechowska

Muzyka 
Piotr Klimek, Wolfgang Amadeusz Mozart

Ruch sceniczny
Krystyna Lama Szydłowska

Projekcje wideo
Tobiasz Czołpiński

Obsada
Martyna Gajak – Mańka
Marta Popławska – Matka
Maciej Jabłonowski – Władzio, Pijak
Włodzimierz Pohl – Ojciec
Radosław Sadowski – Henryk

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.