Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

od 3 lat

Czas trwania

65 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 24 zł

  • normalny - 30 zł

  • grupowy - 20 zł

O spektaklu

Buratino jest drewnianą lalką wyrzeźbioną z kawałka zaczarowanego polana. Został stworzony na wzór Pinokia Carla Collodiego. Naiwny, niefrasobliwy i zarazem krnąbrny bohater wpada w kolejne tarapaty, i przeżywa zabawne, ale i pełne grozy przygody. Zdobyte doświadczenia pozwalają mu zrozumieć, gdzie kryją się prawdziwe skarby i komu warto zaufać.

Spektakl, przygotowany z okazji 70. urodzin Banialuki, to także opowieść o teatrze. Aktorzy wykorzystują ponad trzydzieści różnego rodzaju lalek: marionetki, pacynki, jawajki, laki zmechanizowane i trikowe. Aby podkreślić teatralny aspekt opowieści, na scenie zbudowano miniteatr. Sceniczna rzeczywistość przeplata się ze światem postaci z teatrzyku lalek. Arsenał środków teatralnych, w tym bajeczne kostiumy, gra świateł oraz znakomicie wykonane songi sprawiają, że widowisko jest frapujące dla młodych, jak i dorosłych widzów. 

 

Twórcy
spektaklu

Reżyseria
Marián Pecko

Lalki, kostiumy, rekwizyty
Eva Farkašová

Dekoracje
Pavol Andraško

Teksty piosenek
Wojciech Szelachowski

Muzyka
Robert Mankovecký

Obsada:

Małgorzata Bulska
Magdalena Obidowska
Dagmara Włoszek-Rabska
Lucyna Sypniewska
Mateusz Barta
Konrad Ignatowski
Eugeniusz Jachym
Ryszard Sypniewski
Ziemowit Ptaszkowski
Piotr Tomaszewski

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.