Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

3

Czas trwania

60 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 24 zł

  • normalny - 30 zł

  • grupowy - 20 zł

O spektaklu

Bonawentura jest bardzo wpływowym smokiem, ale to wcale nie znaczy, że ma na coś wpływ.  Wręcz przeciwnie! Ulega wszystkim wpływom: nie wie co i kogo lubi, w co się bawić, jak zachować. Ta sytuacja niepokoi zarówno jego profesora jak i rodziców dlatego wspólnie decydują, że mały smoczek musi wyruszyć w samotną podróż, która nauczy go samodzielności w działaniu i myśleniu.

W swej podróży przemierza trzy krainy: Marionetek, Pacyny i Olbrzymów, które w bielskiej inscenizacji zostały przedstawione za pomocą rozmaitych technik  lalkowych (marionetek, pacynek, cieni). Interesująca konstrukcja, wokół której budowane są poszczególne sceny, przyjmuje różnorodne formy  i w niemal magiczny sposób pełni rozmaite funkcje. Lalki i animujący je aktorzy (grający jednocześnie w żywym planie) tworzą momentami niepokojący, a jednocześnie ciepły i przyjazny świat. Istotnym elementem przedstawienia są skomponowane przez Krzysztofa Maciejowskiego piosenki nadające rytm i tempo poszczególnym przygodom.

Smok Bonawentura jest przedstawieniem skierowanym do całych rodzin. Wizualna strona widowiska z pewnością spodoba się zarówno dzieciom jak  i opiekunom. A jego przesłanie skłania do refleksji zarówno jednych jak i drugich: dzieciom doda odwagi w poszukiwaniu własnej tożsamości, a rodzicom, raz jeszcze przypomni, że ani nadmierna dyscyplina i rygor, ani pobłażliwość i swoboda nie są sposobem na wychowanie pewnego siebie i zaradnego dziecka. 

Twórcy
spektaklu

Reżyseria
Lucyna Sypniewska

Scenografia
Eva Farkašová

Muzyka 
Krzysztof Maciejowski

Obsada
Katarzyna Pohl 
Małgorzata Bulska
Lucyna Sypniewska
Radosław Sadowski
Ryszard Sypniewski
Piotr Tomaszewski

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.