TYMOTEUSZ WŚRÓD PTAKÓW
Tymoteusz wśród ptaków to zaskakująca historia Misia, który pewnego dnia postanawia zaopiekować się porzuconym… kukułczym jajkiem. Ten szalony pomysł spowoduje szereg zabawnych przygód z udziałem jego statecznego taty, rozśpiewanych ptasich przyjaciół i podstępnego lisa. Perypetie bohaterów ułożą się na scenie w zabawną, ale i pouczającą historię o istocie rodzicielskiej miłości. Inscenizacja z wielobarwną scenografią i klimatyczną muzyką z pewnością sprowokuje uśmiech na twarzach wielu młodszych i starszych widzów, a także dostarczy ważnych tematów do późniejszych rozmów w rodzinnym gronie.

Jan Wilkowski powołał do życia postać Misia – Tymoteusza Rymcimci w latach 60. ubiegłego wieku. Cykl jego przygód, wystawianych na scenach lalkowych w całej Polsce to jedno z najciekawszych osiągnięć dramaturgii dziecięcej. Perypetie Tymoteusza nie straciły na aktualności. Miś również obecnie jest dla najmłodszych swoistym przewodnikiem po świecie wartości. Tym razem Tymoteusz zagości na scenie Banialuki, by z ogromnym wdziękiem i właściwym sobie poczuciem humoru, w atmosferze zabawy, zadać kluczowe pytania o istotę odpowiedzialności i wzajemnej troski.

 

 


Jan Wilkowski
Tymoteusz wśród ptaków
reżyseria Lucyna Sypniewska
scenografia Zofia de Ines
muzyka Krzysztof Maciejowski
aktorzy: Katarzyna Pohl, Barbara Rau, Lucyna Sypniewska, Radosław Sadowski, Piotr Tomaszewski


Premiera 24 listopada 2013

Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.


Ceny biletów:
- bilet indywidualny-dzieci - 17 zł
- bilet indywidualny-dorośli - 22 zł
- bilet grupowy - 15 złfoto Agnieszka Morcinek


10 marca 2019 Niedziela
godz.: 11:00
Scena na Piętrze
10 marca 2019 Niedziela
godz.: 16:00
Scena na Piętrze
11 marca 2019 Poniedziałek
godz.: 09:00
Scena na Piętrze
11 marca 2019 Poniedziałek
godz.: 11:00
Scena na Piętrze
powrót »

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY

 

 

 

  

  Wirtualne panoramy

 


Informujemy, że Teatr Lalek Banialuka został przyłączony do sieci szerokopasmowej w ramach projektu pn.: „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej”

"Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby"                                                                                                                                        więcej


 

Zapisz się do naszej listy mailingowej i bądź informowany o nowościach.